Pusťte si domů sluneční světlo!

V podkrovních prostorách se často potýkáme s nedostatkem světla. Je to vlastně paradox, když v místnostech, které jsou slunci nejblíže, abychom chodili s baterkou a svítili i za poledne. V moderní době se tento problém dá snadno vyřešit střešními…

V podkrovních prostorách se často potýkáme s nedostatkem světla. Je to vlastně paradox, když v místnostech, které jsou slunci nejblíže, abychom chodili s baterkou a svítili i za poledne. V moderní době se tento problém dá snadno vyřešit střešními okny a proměnit tak temnou nevlídnou místnost třeba v prosluněný a přehledný ateliér. Vždyť množství světla ovlivňuje nejen, jak se v místnosti cítíme, ale podporuje také naši tvořivost a produktivitu.

Řešení i pro horké letní dny

Střešních oken se mnozí lidé bojí kvůli letnímu vedru, kdy se do nich v určitých případech slunce může opírat od rána do večera a tím pádem může docházet k přehřívání místnosti. Tomu se dá naštěstí předejít instalací vhodného stínění. Je už na vás, zda zvolíte vnitřní roletu či žaluzii, nebo venkovní markýzu. Moderní technologie a materiály umožňují v některých případech souběžné stínění i větrání, případně můžete volit i možnost místnost zcela zatemnit.