Po roce se mi vrátil

Půjčila jsem svou sérii obrazů na plátně kamarádce, která jimi chtěla ohromit důležitou návštěvu ze zahraničí. Bylo to od ní netradiční přání, ale od toho přece kamarádky jsou, že si plní i takové prosby, o které by nikoho jiného požádat…

Půjčila jsem svou sérii obrazů na plátně kamarádce, která jimi chtěla ohromit důležitou návštěvu ze zahraničí. Bylo to od ní netradiční přání, ale od toho přece kamarádky jsou, že si plní i takové prosby, o které by nikoho jiného požádat nemohly. Bylo mi ale divné, že po týdenním odjezdu návštěvy mi kamarádka nebrala telefon, nepřivezla mi je. Ona totiž řekla svému příteli, že je malovala ona a tak potřebovala, aby viseli u ní. Vrátily se mi po roce, když se s přítelem rozešli.

Letecká společnost zklamala

Letěla jsem letadlem poprvé v životě. Bylo mi přes čtyřicet a letěla jsem jen proto, že se pozvánka na výstavu obrazů od známého malíře do Ameriky prostě neodmítá. Bála jsem se o sebe, o všechny lidi v letadle a také o má díla, která na výstavu cestovala se mnou. Po přistání jsem se ale dozvěděla, že má díla zůstala na letišti. Nějakým nedopatřením se nenaložila a já je potřebovala za pár hodin pověsit. Letěla jsme poprvé a hned mě letecká společnost velmi zklamala.