Hrníčky a talířky

Někomu se může zdát, že je to pouze nádobí, ovšem jiný vnímá hrníčky a talířky jako doplňky, které musí ladit s interiérem. Už v minulosti měli lidé rádi malované hrníčky a porcelán, ze kterého usrkávali čaj. Dnes už z porcelánu…

Někomu se může zdát, že je to pouze nádobí, ovšem jiný vnímá hrníčky a talířky jako doplňky, které musí ladit s interiérem. Už v minulosti měli lidé rádi malované hrníčky a porcelán, ze kterého usrkávali čaj. Dnes už z porcelánu nepijeme, dáváme přednost obyčejným hrnkům v jedné barvě, ale i tak si dáváme záležet na tom, jak toto nádobí vypadá.

Sklenice a příbory

I obyčejné sklenice na pití limonád, piva a vína už mají něco za sebou. V minulém století letěly malované a vyřezávané, a bodejť také ne, když Česká republika patřila mezi sklenářskou velmoc! Ne v jedněch kuchyňských dvířkách byl tento skvost vystaven. Příbory si prošly také inovací. Lžíce vystřídala spoustu rukojetí, které měly odlišný materiál i barvu. Každý znalec stolování ví, že vidlička není pouze jedna. Na výběr máte klasickou na jedení salátů, což známe asi všichni, a tzv. dezertovou vidličku, která je menší, a tudíž je ideální k mlsání sladkých laskomin.